Ανεβασμένη η Νεμέα, 0-3 στους Αγίους Θεοδώρους

Δείχνοντας καλό πρόσωπο και βελτιωμένη εικόνα, ο Παννεμεατικός επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση, 0-3 των Αγίων Θεοδώρων, αν και πάλι αγωνίστηκε με απουσίες.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο 15λεπτο ανέβασαν την απόδοσή τους και προηγήθηκαν με ένα πολύ...
όμορφο τέρμα του Παππά, με ατομική ενέργεια του νεαρού παίκτη.

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Παπουτσής σημείωσε το 0-2, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, αλλά ευκαιρίες δημιουργήθηκαν και σε μία από αυτές, Μυργιώτης και Παπουτσής συνδυάστηκαν υπέροχα, με τον τελευταίο να διαμορφώνει το τελικό 0-3.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έδειξαν καλοδουλεμένο σύνολο, είχαν την ευκαιρία να μειώσουν, αλλά ο Οικονόμου έχασε πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κασκαντάμη και στη συνέχεια άουτ.